Bydgoszcz: Bezpłatna komunikacja miejska w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

Bydgoszcz, wraz z innymi 145 polskimi miastami, włącza się aktywnie w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności, udostępniając mieszkańcom bezpłatną jazdę autobusami oraz tramwajami przez cały dzień 22 września. Bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP), zwraca uwagę na warunki, które muszą być spełnione, aby uniknąć ewentualnej kary podczas kontroli biletów.

Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Mobilności powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2002 roku. Obchody rozpoczynają się 16 września i trwają do końca dnia 22 września, który przypada na Dzień bez Samochodu. Jak jednak wygląda ten tydzień w Bydgoszczy? Kto może świętować Dzień bez Samochodu?

Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy, tłumaczy ideę tego tygodnia: – Głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zmianę codziennych nawyków dotyczących transportu miejskiego. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu, takich jak chodzenie pieszo, jazda na rowerze czy właśnie komunikacja miejska. Dodaje również, że w Polsce aż 146 miast, w tym Wrocław i Bydgoszcz, przystąpiło do tej kampanii.

Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności stanowi Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września. W tym dniu kierowcy będą mogli korzystać z bydgoskiej komunikacji miejskiej bez konieczności posiadania biletu.