„Sen nocy letniej” inauguruje sezon baletowy w Operze Nova

Premierowym przedstawieniem nowego sezonu artystycznego w bydgoskiej Operze Nova będzie balet „Sen nocy letniej” w opracowaniu choreograficznym Karola Urbańskiego. Sceniczną interpretację muzyki skomponowanej przez Mendelssohna uznaje się za popularną szczególnie dzięki wyborowi królowej Wiktorii, która zdecydowała się na Marsz jako muzyczne tło ślubu swojej córki. Od tamtego momentu popularność tego fragmentu muzyki nie przestaje rosnąć.

Taneczne spektakle odbędą się 22, 23 oraz 24 września. Tancerzy tworzących zespół baletowy wzbogaciło kilka nowych twarzy, spośród których warto wymienić Adama Ashcrofta, który dołączył jako solista. Ponadto, na scenie po raz pierwszy zobaczymy Jakuba Kiryka, laureata konkursu Młody Tancerz Roku, który zdobywając główną nagrodę, dostał możliwość rocznego stażu w zespole Opery Nova.

W rolach królewskiej pary elfów, Tytanii i Oberona, wystąpią Angelika Wojciechowska i Rafał Tandek, natomiast ich „ludzkimi” odpowiednikami będą Hipolita i Tezeusz, grani przez Olgę Karpowicz i Wiktora Dierewianko.