Bydgoszcz: Policja i Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzają działania "Zero tolerancji" na nieregulaminowe zachowanie pieszych

W Bydgoszczy, miejscowa jednostka policji we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zdecydowała się na realizację akcji o nazwie „Zero tolerancji”. Celem tej operacji było egzekwowanie prawidłowego postępowania pieszych na przejściach. Konkretnie chodziło o sytuacje, kiedy przechodzą oni przez jezdnię na czerwonym świetle.

Działania kontrolne były przedsięwzięciem oficerów z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej Komendy Policji. W uważny sposób obserwowali oni zachowanie pieszych, szczególnie w rejonie skrzyżowania ulic Akademicka i Kaliskiego. Nie jest to przypadkowe miejsce – w połowie stycznia miało tam miejsce tragiczne zdarzenie, kiedy to czternastoletnia dziewczyna została potrącona przez tramwaj.

Proces monitorowania odbywał się przy pomocy ekranów monitoringu zlokalizowanych na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Jeden z funkcjonariuszy wraz z pracownikiem zarządu drogowego analizował na bieżąco sytuację, natomiast inni policjanci, znajdujący się w pobliżu skrzyżowania, interweniowali w przypadku zauważonych wykroczeń.

Podczas godzinnego patrolu zanotowano aż 11 przypadków nieregulaminowego przechodzenia przez jezdnię. Zaś siedem osób zostało ukaranych mandatem, natomiast pozostałe cztery otrzymały pouczenie. Policjanci zapowiedzieli kontynuację tego typu działań i zwrócili się z apelem do społeczności o dbanie o bezpieczeństwo na drogach.