Bydgoszcz: Policyjna akcja narkotykowa zakończona sukcesem

Policjanci z wydziału kryminalnego bydgoskiego Śródmieścia przeprowadzili akcję, która zakończyła się aresztowaniem 52-letniego mieszkańca miasta. W jego mieszkaniu oraz użytkowanej piwnicy odnaleziono znaczne ilości narkotyków – w sumie ponad 2,3 kg amfetaminy i kryształu 2-CB. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Cała akcja rozpoczęła się od informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy śródmiejskiego komisariatu, które sugerowały, że 52-letni mieszkaniec Bocianowa w Bydgoszczy może być zaangażowany w handel narkotykami. W ostatni wtorek (28 maja), tuż po godzinie 9 rano, policjanci udali się pod adres zamieszkania podejrzanego. Zatrzymali go na parkingu przy jednym ze sklepów, gdzie następnie poprosili o dokumenty. Przyczyna kontroli wyraźnie zaniepokoiła mężczyznę, ale to nie powstrzymało funkcjonariuszy przed dalszą kontrolą – razem z nim udali się do jego mieszkania – relacjonuje komisarz Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej bydgoskiej komendy.

W mieszkaniu policjanci, wspierani przez agentów wywiadu, zabezpieczyli sześć strunowych woreczków z białą pastą, które były ukryte w jednym z kubków w szafce. Jednak to był tylko początek ich odkryć. Następnie przeszukali piwnicę, którą mężczyzna użytkował. Tam, w skrzynce na narzędzia, odkryli cztery próżniowe worki z tą samą pastą oraz dwa worki z szarym kryształem. Policjanci przeprowadzili wstępne testy narkotykowe, które potwierdziły, że mężczyzna posiadał ponad kilogram amfetaminy oraz ponad 1,2 kilograma kryształu 2-CB. Cała ta ilość narkotyków trafiła do policyjnego laboratorium kryminalistycznego – podsumowuje Kowalska.