Bydgoszcz: Prezydent Rafał Bruski zobowiązuje się do dalszych inwestycji w edukację

Pragnąc po raz kolejny obejmować stanowisko prezydenta miasta Bydgoszcz, Rafał Bruski udzielił wyjaśnień na temat dotychczasowych działań związanych z realizacją jego obietnic. Dodatkowo, przedstawił swoje plany na przyszłość, skupiające się głównie na kwestiach związanych z oświatą.

Kierownictwo Bydgoszczy powiedziało, że na pierwszym miejscu stawia dążenie do spełnienia oczekiwań mieszkańców i troskę o ich rozwój. Nadrzędnym celem ma być przede wszystkim poprawa jakości edukacji.

Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, podkreśliła wieloletnie wsparcie dla kształcenia zawodowego w mieście. Wyraziła to mówiąc: „Zainwestowaliśmy w dodatkowe projekty i przeznaczyliśmy ponad 100 milionów złotych na remonty warsztatów, pracowni kształcenia zawodowego, a także na liczne dodatkowe zajęcia i staże”.

Zapowiadane są również nowe inwestycje w oświacie. XI Liceum Ogólnokształcące ma otrzymać internat sportowy, a także zostanie otwarta nowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży. Ratusz w Bydgoszczy planuje rozszerzenie Szkoły Podstawowej nr 15 na Osiedlu Leśnym, realizację drugiego etapu ośrodka rewalidacyjnego dla dzieci z autyzmem oraz utworzenie oddziałów integracyjnych w przedszkolach.

Na koniec, prezydent Bruski ujawnił plany dotyczące budowy specjalistycznego basenu rehabilitacyjnego. Jak zapowiedział: „Chcemy stworzyć miejsce, gdzie dzieci, które potrzebują rehabilitacji, będą mogły korzystać z niej zarówno podczas lekcji, jak i po zakończeniu godzin szkolnych”.