Bydgoszcz remontami stoi

Firma Trakcja SA prowadzi prace związane z wznoszeniem nowej konstrukcji drogowej nad Brdą. Równocześnie trwają również prace związane z układaniem torowisk wzdłuż ulicy Toruńskiej. Łącznie, w ramach tych inwestycji, zostanie ułożonych ponad 5400 metrów torów. Na moście drogowym obecnie prowadzone są prace zbrojeniowe oraz przygotowania do betonowania. Konstrukcja tego mostu jest zaprojektowana jako połączenie elementów stalowych i żelbetowych. Na stalowych dźwigarach wykonywana jest żelbetowa płyta pomostu, która ma szerokość ponad 14 metrów.

Trwają również prace dotyczące najazdu na mosty od strony południowej. Wcześniej wykonano konstrukcję mostu tramwajowego, na którym ułożono i połączono szyny. Obecnie trwają prace związane z ich zabezpieczaniem, a następnie zostaną one zamontowane na swoje docelowe miejsce, czyli w wyżłobienia w betonowych płytach. Obie konstrukcje mostowe mają długość około 255 metrów.

Na odcinku ulicy Toruńskiej, w okolicy Perłowej, trwa układanie ostatniego odcinka szyn tramwajowych po stronie południowej. Zostały już ustawione słupy trakcyjne, a rozjazdy zostały zabetonowane. Po zakończeniu tych prac, ruch tramwajowy zostanie przeniesiony, a prace będą kontynuowane na torowisku południowym w kierunku centrum.