Przygotowania do dorocznej imprezy studenckiej: Juwenalia Bydgoskie odwołane, ale inne wydarzenia nadal planowane

Rozpoczęły się przygotowania do najważniejszego corocznego wydarzenia dla studentów – Juwenaliów. Tradycyjnie odbywają się one w maju, jednak tegoroczna edycja została odwołana. Mimo to, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego postanowił przeprowadzić swoje własne wydarzenie – Blokadę Łużyka. Również Politechnika Bydgoska szykuje swoją imprezę.

Sebastian Nowak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, poinformował, że tegoroczne Juwenalia Bydgoskie nie zostaną zorganizowane. To samo oświadczenie dotarło również do innych uczelni w Bydgoszczy. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich, pomimo zaangażowania i determinacji organizatorów, napotkano na trudności niezależne od nich, które uniemożliwiły realizację wydarzenia, nad którym pracowano przez ostatnie kilka miesięcy.

Potwierdzenie decyzji o odwołaniu Juwenaliów Bydgoskich pochodzi także od dr hab. Szymona Różańskiego, prof. Politechniki Bydgoskiej im. Śniadeckich, prorektora ds. rozwoju oraz rzecznika uczelni. Zwróciliśmy się z pytaniem o przyczyny tej decyzji do przewodniczącego Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich – Patryka Groszyka, studenta Wydziału Lekarskiego CM UMK. Obecnie oczekujemy na jego wyjaśnienia.

Mimo odwołania głównego wydarzenia, zarówno Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jak i Politechnika Bydgoska nadal planują zorganizować swoje własne imprezy studenckie, takie jak Blokada Łużyka czy wydarzenie przygotowywane przez Politechnikę Bydgoską. To pokazuje, że uczelnie w dalszym ciągu chcą utrzymać tradycję obchodzenia Juwenaliów, choć w nieco mniejszej skali.