Decydująca rywalizacja na boisku piłkarskim w Bydgoszczy

W sobotę, podczas słonecznego południa, na bydgoskim stadionie przy ulicy Glinki odbył się kolejny mecz IV ligi piłki nożnej. W rywalizacji starły się dwie drużyny – gospodarze z bydgoskiego Chemika Moderatora oraz goście z Lecha Rypin.

Było to spotkanie oznaczone jako druga kolejka IV ligi piłki nożnej. Wcześniej, podczas inauguracyjnych rozgrywek sezonu 2023/24, drużyna Chemika pokonała Pomorzanina Toruń na jego terenie, kończąc mecz wynikiem 5:0. Z drugiej strony, zespół z Rypina zakończył swój pierwszy mecz remisem 1:1 przeciwko Cuiavii Inowrocław.

Rozgrywki zaczęły się intensywnie. Już na samym początku Patryk Perliński z bydgoskiej drużyny oddał silny strzał z dystansu, a piłka po odbiciu uderzyła w słupek. Następnie gra stała się bardziej wyważona, z dominacją walki o środek boiska i niewielką ilością okazji do strzelenia bramki. Jednak warto podkreślić próbę strzału na bramkę ze strony Dominika Lewandowskiego, który jednak trafił prosto w bramkarza gospodarzy.

Decyzja o zwycięstwie zapadła dopiero po godzinie gry i wielu zmianach w składzie Chemika. W 67. minucie meczu Piotr Siekirka wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i potężnym uderzeniem piłki pod poprzeczkę zdobył prowadzenie dla drużyny gospodarzy. Kolejna bramka padła dziewięć minut później, kiedy to Marcel Strzyżewski przeprowadził akcję prawą stroną boiska, podając piłkę do Łukasza Pikalskiego, który bez problemów wpakował ją do pustej bramki.

Obecnie Chemik Moderator jest na drugim miejscu w tabeli ligowej, tracąc do liderującej Wdy Świecie tylko jeden gol różnicy. Tymczasem Lech Rypin na tę chwilę zajmuje 11. miejsce. W następnej kolejce bydgoszczanie będą mieli okazję stawić czoła Startowi Pruszcz podczas meczu wyjazdowego, a drużyna z Rypina zmierzy się na własnym boisku z Pomorzaninem Serock.