Drastyczny wypadek na drodze S5: TIR zderzył się z blokadą ciągników rolniczych

W nocy z czwartku na piątek, 21 marca, na drodze ekspresowej S5 w okolicach Łazisk, nieopodal Żnina, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ciężarówka typu TIR, z niejasnych powodów, zderzyła się z ciągnikami rolniczymi, które stanowiły barierę na drodze w ramach protestu. W wyniku tej kolizji, aż pięć pojazdów odniosło uszkodzenia.

Na tę chwilę, dokładne przyczyny zdarzenia w powiecie żnińskim nie są jeszcze znane. Jest jednak pewne, że samochód ciężarowy uderzył w cztery ciągniki rolnicze tworzące blokadę na trasie. Dodatkowo, podczas tego incydentu, doznał uszkodzeń także jeden TIR. Wszystko miało miejsce krótko po północy. TIR niesiony impetem zahaczył o ciągnik i przesunął go na dystansie około 50 metrów, przy czym nie ominął także trzech pozostałych maszyn.

Aktualnie nie posiadamy informacji o potencjalnych ofiarach wśród uczestników protestu. Wiadomo jednak, że jeden z rolników zdążył w porę opuścić swoje pojazd. Na nieszczęście, skala szkód materialnych jest imponująca. Dwa ciągniki uległy całkowitemu zniszczeniu, jeden doświadczył poważnych uszkodzeń, a jeszcze jeden został porysowany i zdeformowany.