Joanna Czerska-Thomas – kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, porusza problemy kobiet w mieście podczas konferencji

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 marca, Joanna Czerska-Thomas – aspirująca do stanowiska prezydenta Bydgoszczy, zwróciła uwagę na trudności, z jakimi borykają się kobiety w tym mieście. Z okazji Dnia Kobiet, wyraziła swoje najlepsze życzenia dla wszystkich pań, podkreślając, że nie powinny być one ograniczone tylko do tego jednego dnia.

Popierana przez koalicję Trzecia Droga, składającą się z Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego, Czerska-Thomas spędziła początek dnia na rozmowach z mieszkańcami. Miała szansę dowiedzieć się więcej o ich problemach i oczekiwaniach. Pomimo niespodziewanego charakteru niektórych rozmów, Czerska-Thomas stwierdziła, że nie pojawiły się żadne nowe tematy. Zauważyła jednak, że kwestia praw kobiet była często poruszana.

Joanna Czerska-Thomas omówiła również swoje spotkania z kobietami prowadzącymi stoiska na miejscowych targowiskach. Wyraziły one swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa i stabilności ich małych biznesów, zwracając uwagę na wysokie koszty. Kobiety w Bydgoszczy pragną również bezpiecznej podróży po mieście, zauważając wiele nierówności i dziur na ulicach miasta. Zgodnie z relacją kandydatki na prezydenta, to obawa zarówno dojrzałych kobiet, jak i tych prowadzących wózki.

Ostatnim tematem, który Czerska-Thomas podniosła, była chęć kobiet do posiadania pełnej kontroli nad tym, kiedy powrócą do pracy po urlopie macierzyńskim. Wiązało się to z oczekiwaniami co do dostępności miejsc w żłobkach.