Najpopularniejsze kierunki na wakacje

Z różnych folderów reklamowych uśmiechają się do nas zadowolone twarze turystów wypoczywających w najróżniejszych zakamarkach świata. Jeżeli planujemy gdzieś wyjechać, z pewnością chcielibyśmy, podobnie jak oni, cieszyć się pełnym relaksem i piękną pogodą. Przy tym, wielu z nas nie chciałoby wydać całych swoich oszczędności, dlatego myślimy o tym, jak zaplanować wyjazd tak, aby był on stosunkowo tani. Wiele będzie zależało od kierunku podróży jaki wybierzemy. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się tym, które oferują nam ciekawe i piękne miejsca po niewygórowanej cenie. Przyjrzyjmy się tym bardziej oraz mniej znanym krajom.

Popularne miejsca na wakacje

Istnieją kraje i kurorty, które od wielu lat cieszą się popularnością wśród Polaków, ale również turystów z innych części świata. Bez problemu usłyszymy tam na ulicach język polski, a także mieszaninę wielu innych języków. Do krajów takich z pewnością będzie należeć Bułgaria, która jest często uważana za najtańszy kierunek wakacyjny. Kurorty takie jak Złote Piaski, czy Słoneczny Brzeg oraz położone niedaleko nich miejscowości, cieszą się w sezonie prawdziwym oblężeniem. Podobnie sytuacja wygląda w Chorwacji, Grecji, czy Hiszpanii. We wszystkich tych krajach możemy wyjechać na stosunkowo niedrogie wakacje, jednak musimy się liczyć z tłumami turystów. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto stawiać na mniej turystyczne miasteczka lub na mniej turystyczne kraje.

Mniej znane kierunki wakacyjne

Do takich mniej znanych kierunków wakacyjnych należy między innymi południowe wybrzeże Bułgarii. Znajdziemy tam ciszę i spokój, a zagranicznych turystów będziemy mogli policzyć na palcach jednej ręki. Zazwyczaj przyjeżdżają tu miejscowe rodziny, które podobnie chcą uniknąć tłumów. Takie miejsca są zazwyczaj tańsze, co również przemawia na ich plus. Możemy też postawić na kraje, których turystyka dopiero się rozwija. Będzie do nich należeć między innymi Albania. Panują tu podobne warunki jak w Chorwacji i będziemy mogli cieszyć się równie pięknymi plażami, ale za dużo niższą cenę. Niedaleko znajdziemy również piękne miejsca w Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie.