Nieudana sprzedaż gruntów przy ulicach Magdzińskiego i Przy Zamczysku w Bydgoszczy

Wrześniowy przetarg mający na celu sprzedaż działek znajdujących się na skrzyżowaniu ulic Magdzińskiego i Przy Zamczysku w Bydgoszczy, nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Nieruchomość usytuowana jest w bliskim sąsiedztwie Hali Targowej oraz kościoła Jezuitów, jednak żaden z potencjalnych nabywców nie wyraził gotowości do zakupu tych gruntów o łącznym obszarze 1605 metrów kwadratowych.

Wystawiono je na sprzedaż za kwotę początkową 3,3 miliona złotych. To atrakcyjna lokalizacja – w samym sercu miasta Bydgoszczy. Aby móc uczestniczyć w procesie licytacji, zainteresowane strony musiały do 21 listopada wpłacić wadium wynoszące 10% wartości określonej przez specjalistę ds. nieruchomości. Przetarg miał charakter ustny i nieograniczony, a planowano go przeprowadzić tydzień później, w siedzibie UMB.

Marta Stachowiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszczy, informuje w rozmowie z „Expressem Bydgoskim” o niepowodzeniu przetargu z 28 listopada 2023 roku. Przyczyną była brak wpłat wadium.

Na mocy obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, dwie działki przy ulicy Magdzińskiego zostały zarezerwowane na potrzeby wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej i usługowej. Tereny te znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej i archeologicznej. Jedna z działek posiada pusty budynek mieszkalny z dwiema kondygnacjami o powierzchni zabudowy 130 metrów kwadratowych oraz budynek gospodarczy na parterze o powierzchni 10 metrów kwadratowych. Struktury te, które powstały w 1888 roku, są przeznaczone do rozbiórki.