Nieustanne kontrowersje wokół wizyty Donalda Tuska w regionie

Po niedawnej wizycie przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej, Donalda Tuska, w naszym regionie, wciąż pojawiają się nowe echa tego wydarzenia. Na jednym z portali internetowych pojawiło się nagranie dokumentujące incydent z udziałem dziennikarza TVP3 z Bydgoszczy. Na filmie widać, jak reporter zostaje popychany, a do tego od jego kamery odłączono kabel mikrofonowy.

Wszystko to było reakcją członków sztabu Donalda Tuska na próbę zadania pytania przez reportera TVP3 z Bydgoszczy. Adrian Wachowiak, dziennikarz tej stacji, podzielił się swoimi doświadczeniami: „Nie chciałbym, aby którekolwiek z moich koleżanek czy kolegów znaleźli się w tak niekomfortowej sytuacji. Próbowałem zadać pytanie Donaldowi Tuskowi, kiedy ten kierował się w stronę autobusu. Niestety, zostałem odepchnięty przez ochroniarza i inne osoby”.

Do konfrontacji między dziennikarzem a sztabem Tuska doszło podczas spotkania media-Tusk, które miało miejsce w Grudziądzu w miniony czwartek. Wśród obecnych na miejscu osób był Tomasz Szymański, poseł Koalicji Obywatelskiej. Poprosiliśmy go o komentarz w tej sprawie. „Jeżeli ktoś organizuje konferencję i wszyscy zgodnie ustalają, jak ma wyglądać to spotkanie, gdzie stoją dziennikarze, to jest to wyraz obopólnego szacunku. Jednak jeżeli ktoś przekracza ustalone ramy i próbuje agresywnie narzucić swoje warunki, nie można oczekiwać braku reakcji”, tłumaczył poseł Szymański.