Zapowiedź nowego przystanku kolejowego na linii Bydgoszcz – Chełmża

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowała plany dotyczące przyszłych prac budowlanych na linii numer 209. Te zaawansowane projekty obejmują zaplanowanie i wykonanie konstrukcji nowego peronu. Jest to świetna wiadomość dla pasażerów podróżujących z Bydgoszczy do Chełmży, ponieważ będą mogli zatrzymać się na świeżo wybudowanym przystanku położonym w Dąbrowie Chełmińskiej. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, jej finalizacja jest przewidziana na drugi kwartał 2025 roku.

Pasażerowie mający okazję korzystać z pociągów poruszających się po trasie Bydgoszcz – Chełmża (jest to linia kolejowa o numerze 209 łącząca Kowalewo Pomorskie z Bydgoszczą Wschód), będą mieli możliwość skorzystania z nowo wybudowanego peronu w Dąbrowie Chełmińskiej. Ten nowy punkt będzie znajdował się przy przejeździe kolejowo-drogowym, który umiejscowiony jest przy ulicy Leśnej. Przemyślane położenie przystanku bliżej centrum miejscowości umożliwi pasażerom łatwiejszy dostęp do środków transportu kolejowego.

Na nowym przystanku pasażerowie spotkają się z infrastrukturą dostosowaną do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Planowane jest wygodne podejście do peronu, a wysokość tej konstrukcji ułatwi wsiadanie do pociągów. Nawierzchnia peronu będzie wykonana z antypoślizgowego materiału i wyposażona w wypukłe ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych oraz niedowidzących. Ponadto na przystanku znajdą się wiata, ławki, gabloty z informacjami dla pasażerów, rozkłady jazdy oraz odpowiednie oznakowanie. Oświetlenie peronów będzie realizowane za pomocą energooszczędnych lamp LED.