Nowa przeprawa nad Brdą otwarta dla ruchu drogowego i tramwajowego w Bydgoszczy

W ostatnim czwartku, bydgoszczanie zaczęli korzystać z nowo wybudowanej przeprawy przez rzekę Brdę. Przez most mogą już poruszać się samochody, a od listopada planowane jest również uruchomienie ruchu tramwajowego. Aktualnie ruch pojazdów odbywa się w obu kierunkach. Mimo że nowy most jest już częściowo udostępniony, prace budowlane nadal trwają na starej przeprawie oraz przy ulicy Fordońskiej.

Jak podaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP w Bydgoszczy, stary most na którym do tej pory poruszali się kierowcy, zostanie zamknięty, aby możliwe było wykonanie drobnych prac remontowych. Na czas ich trwania, ruch pieszych będzie kierowany starą przeprawą. Sytuacja zmieni się za dwa tygodnie, kiedy to ruch pieszych zostanie przeniesiony na nowy obiekt. Od tego momentu, kierowcy będą mogli korzystać z nowego mostu drogowego nad Brdą oraz nowego skrzyżowania na ulicy Toruńskiej oraz dojazdu do samego mostu.

Rzecznik ZDMiKP podkreśla jednak, że nowa infrastruktura będzie wymagać od kierowców uwagi. Będzie tam bowiem wiele nowych znaków drogowych oraz rondo, dlatego apeluje o ostrożność i uważne obserwowanie oznakowań.

Zaplanowane zamknięcie starej przeprawy pozwoli na przeprowadzenie tam niezbędnych prac remontowych. Dodatkowo, zostaną wykonane dojazdy do mostu od strony ulicy Fordońskiej oraz Toruńskiej.