Nowa scena widowiskowa w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu

Swoje uroczyście otwarcie świętowała niedawno scena widowiskowa w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Chociaż jej forma jest prosta, zastosowanie znacznie wykracza poza standardy. Unikalny projekt, który będzie dostępny dla użytkowników również w okresie letnim, jest owocem realizacji dzięki funduszom z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Marzena Skowrońska, dyplomowany nauczyciel tańca pracujący w MDK nr 2, podkreśliła wielofunkcyjność nowo powstałego obiektu. „Scena prezentuje się przepięknie i ma służyć jako miejsce różnorodnych wydarzeń – od koncertów, przez pokazy, aż po treningi karate”, mówiła entuzjastycznie.

Adam Łętocha, dyrektor MDK nr 2 na Szwederowie, udzielił więcej informacji na temat inwestycji. „Po dobudowie nasza scena ma teraz blisko 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wyposażona jest również w zaplecze sanitarne, co oznacza, że spełnia wszystkie wymogi nowoczesnego obiektu w naszej placówce. Całość kosztowała w sumie około 1,4 mln zł”. Dyrektor dodał, że pieniądze na budowę pochodziły z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, gdzie projekt zgłoszono siedem lub osiem lat temu. „W związku z rosnącymi kosztami, uzyskaliśmy dodatkowe dofinansowanie. Wpływ na to miała pandemia. Dodatkowe środki przekazano nam z wydziału edukacji i sportu ratusza, a ostatecznie wsparcie finansowe udzieliło Miasto Bydgoszcz”, wyjaśnił Łętocha.