Nowy miesiąc przynosi zmiany w bydgoskiej komunikacji miejskiej – ułatwienia dla mieszkańców

Adwent majowy w Bydgoszczy to moment nie tylko związany z długim weekendem, ale również z przekształceniami w strukturze komunikacji miejskiej. Wg planów drogowców, te zmiany powinny usprawnić dostęp do miejsc przeznaczonych na odpoczynek. Przy okazji, z uwagi na budowę nowego przejścia dla przechodniów na Wyżynach, tramwaje zostaną chwilowo wycofane z ruchu.

Pierwszy oraz trzeci dzień maja charakteryzować będzie funkcjonowanie komunikacji wedle rozkładu niedzielnego. Natomiast od 3 do 5 maja zaplanowane jest częstsze kursowanie „jedynki” tramwajowej pomiędzy Wilczakiem i Lasem Gdańskim, które pojawi się tymczasowo między godziną 10:00 a 18:00.

Zwieńczeniem początku nowego miesiąca będą pewne szczegółowe zmiany w harmonogramach linii tramwajowych takich jak: 4, 7 i 9.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, iż od pierwszego dnia maja wprowadzone zostaną modyfikacje na kilku trasach autobusowych na okres letni:

– Linia 73 będzie funkcjonować zgodnie z letnim rozkładem jazdy, który uwzględnia obsługę Dworca Bielawy przez cały tydzień, co ma na celu ułatwienie dostępu do działek przy ul. Inwalidów,

– Linia nr 52 w dni wolne od pracy będzie kursować do pętli w Myślęcinku lub do Podkowy,

– Linia międzygminna numer 40 prowadząca do Ostromecka będzie operacyjna również w soboty, niedziele i święta. Letni harmonogram obowiązywać będzie aż do końca września.