Ostatnie fragmenty ogrodzenia zniknęły, plac zabaw na Wyspie Młyńskiej ponownie otwarty

Przybył poniedziałek, 13 maja, i zanim jeszcze słońce osiągnęło zenit, ostatnie resztki ogrodzenia zniknęły. Popołudniowe godziny przyniosły ze sobą wypełniony do brzegów plac zabaw na Wyspie Młyńskiej. Bez zwłoki miejsce to zapełniło się gwarem dzieci oraz ich opiekunów.

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy słynie z placu zabaw położonego nad Młynówką, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców miasta. Tamtejsze maluchy z radością bawią się na tym placu. Jakiekolwiek ograniczenia dostępu do tego miejsca wywołały więc u nich smutek, jakim była instalacja metalowego ogrodzenia jesienią. Ta konstrukcja stanowiła granicę dla rozpoczęcia gruntownych prac modernizacyjnych.

Powyższego dnia, tj. w poniedziałek 13 maja, jeszcze przed południem przystąpiono do demontażu ostatnich kawałków ogrodzenia postawionego przez budowlańców. Z placu zabaw usunięto również przenośne toalety, które były używane przez robotników podczas prac. W momencie gdy słońce przekroczyło południe, na placu zabaw zaczęły pojawiać się pierwsze dzieci. W krótkim czasie, pod czujnym okiem rodziców i opiekunów, plac zabaw na Wyspie Młyńskiej wrócił do swojej dawnej świetności.

Prace modernizacyjne były naprawdę kompleksowe. Obejmowały one m.in. wymianę starej nawierzchni na specjalne, wylewane podkłady, których wzór nawiązuje do fal wodnych. Poza tym odnowiono istniejące elementy placu zabaw, takie jak czerwone krzesło, ławki czy inne zabawki i tablice informacyjne. Zamieniono również karuzelę. Całkowity koszt prac wyniósł coś powyżej 650 tysięcy złotych.