Spektakularny sukces bydgoskiej policji – zabezpieczono pół miliona złotych w narkotykach

Bydgoska policja odniosła istotne zwycięstwo w walce z narkotykami. Mundurowi przejęli 62 krzewy konopi indyjskich oraz 9 kilogramów marihuany, której wartość na nielegalnym rynku wynosi około 500 000 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali również 39-letniego mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ujawnili, że mieszkaniec powiatu posiadał niezwykle dużą ilość środków odurzających. Dodatkowo, podejrzewano go o prowadzenie uprawy konopi indyjskich.

W ostatni piątek postanowiono te informacje zweryfikować. Zatrzymany mężczyzna był w momencie zatrzymania w dostawczym samochodzie zaparkowanym przy ulicy Chołoniewskiego na bydgoskim Szwederowie. Policjanci udali się z nim do jednej z miejscowości położonych w pobliżu Bydgoszczy, gdzie przeprowadzili przeszukanie w jego miejscu zamieszkania.

W dwóch pokojach domu, który przeszukiwali, natrafili na dowód przestępczej działalności mężczyzny. Znaleźli tam 62 rośliny konopi indyjskich w różnych stadiach wzrostu oraz liczne przedmioty i urządzenia wykorzystywane do ich uprawy, takie jak wentylatory, lampy czy czujniki temperatury. Nie był to jednak koniec akcji.