Ostra rywalizacja na boisku: FAF Elana Toruń kontra Chemik Moderator Bydgoszcz

W trakcie 34. kolejki IV ligi FAF doszło do emocjonującego starcia pomiędzy liderem Elaną Toruń a drugim zespołem w tabeli, Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz. Mecz, który miał miejsce na terenie torunian, zakończył się remisem 1:1 (0:0), a strzelcami bramek byli Marcin Kościelecki dla gospodarzy (83. minuta) oraz Patryk Perliński dla gości (70. minuta).

Mimo że obie drużyny miały już wcześniej zagwarantowane awanse, to i tak stawka była wysoka – każda ekipa chciała udowodnić swoją wartość. Przed spotkaniem Elana Toruń mogła pochwalić się tym, że przez całą rundę wiosenną nie straciła żadnego gola, co zmieniło się jednak podczas tego meczu. Chemik Moderator również dążył do pokonania rywali, próbując powtórzyć wynik z jesieni i znów wbić bramkę torunianom.

Niestety, FAF Elana Toruń nie zdołała utrzymać swojego rekordu bez straty gola w rundzie wiosennej, ale mimo wszystko udało im się osiągnąć remis. Wyrównującego gola zdobył Marcin Kościelecki, dzięki czemu drużyna uniknęła porażki w tym spotkaniu. Patryk Perliński ze strony Chemika Moderatora również miał powód do zadowolenia – kontynuował swoją skuteczność z wcześniejszych meczów i zdobył kolejną bramkę. Jego osiągnięcie to 31 goli w sezonie, co uczyniło go królem strzelców.