Piknik wojskowy w Bydgoszczy jako wyraz pamięci o ważnych rocznicach dla NATO

Bydgoszcz, znana jako polska stolica Paktu Północnoatlantyckiego, jest miejscem licznych uroczystości związanych z 25. rocznicą przystąpienia Polski do NATO oraz dwudziestoleciem działalności Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC). W tych wydarzeniach szczególne miejsce zajmuje coroczny piknik wojskowy.

Z okazji tych doniosłych jubileuszy, Bydgoszcz już w marcu br. uczciła te rocznice poprzez szereg oficjalnych obchodów oraz piknik wojskowy, który miał miejsce na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Na tym wydarzeniu, mieszkańcy mieli możliwość zobaczenia najbardziej zaawansowanego uzbrojenia, jakim dysponują Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo, w kwietniu tego roku, bydgoscy radni uchwalili decyzję o nadaniu nazwy „NATO” kładce znajdującej się nad Trasą Uniwersytecką.

Jednak to nie koniec uroczystości związanych z tymi rocznicami. Jak poinformowano podczas środowej (8 maja) konferencji prasowej, na której obecni byli prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz zastępca dowódcy JFTC NATO gen. Petr Svoboda, kolejny piknik wojskowy zaplanowany jest na 22 maja. Organizatorem tego wydarzenia jest JFTC, który działania te koordynuje we współpracy z miastem Bydgoszcz i Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych.