Planowana modernizacja trasy drogowej w okolicach Bydgoszczy: Kursujący na niej autobus międzygminny zmienia trasę

Z dniem 22 stycznia, zapoczątkowana zostanie modernizacja fragmentu drogi powiatowej łączącej miejscowości Włóki, Jarużyn i Bydgoszcz. Przebudowa dotyczy odcinka pomiędzy Włóki a Gądeczem. W ramach tych działań, nastąpi również modyfikacja trasy przejazdu międzygminnej linii autobusowej numer 97.

Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy przekazał informację, że planowane prace budowlane na wspomnianym wcześniej odcinku drogi pomiędzy Włóki a Gądeczem mają zakończyć się pod koniec maja bieżącego roku. Mimo to, nie oznacza to końca prac rozwojowych na tym fragmencie trasy. W styczniu zostanie zainicjowane postępowanie mające na celu znalezienie wykonawcy modernizacji kolejnego odcinka drogi. Według planów Zarządu Dróg Powiatowych, całkowite ukończenie wszystkich prac inwestycyjnych na odcinku drogi Włóki – Gądecz jest przewidziane do lipca 2024 roku.

Związane z planowaną przebudową zmiany wpłyną również na funkcjonowanie linii międzygminnej numer 97. Autobus tej linii, który kursuje od pętli Tatrzańskie poprzez Strzelce Dolne i Górne, Włóki, Gądecz, Hutną Wieś, Włóki, Trzęsacz, Kozielec i Chełmszczonkę, a następnie wraca do pętli Tatrzańskie przez Strzelce Dolne, będzie musiał zmodyfikować swoją trasę. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji, przystanki Gądecz, Hutna Wieś i Włóki zostaną wyłączone z obsługi pasażerskiej.