Podsumowanie najnowszych wydarzeń w świecie siatkówki męskiej

Rywalizacja w pierwszej lidze mężczyzn niesie ze sobą swoje napięcia i emocje, zwłaszcza, że pozostało coraz mniej czasu do jej rozpoczęcia. Tymczasem w Bydgoszczy, podczas turnieju siatkarskiego, to drużyna KPS Siedlce reprezentująca PSG, która zdobyła zwycięstwo. Z drugiej strony, XIX Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik nie okazał się miłym dla gości wydarzeniem, gdzie miejscowi zawodnicy pod kierunkiem trenera Guza okazali swoją przewagę, zwyciężając po zaciętym tie-breaku.

Pierwsze dni września przyniosły rozgrywki Enea Volleyball Cup w Bydgoszczy. Pierwszego dnia turnieju decyzje o zwycięstwie padały dopiero po tie-breakach. Mickiewicz Kluczbork prowadził 2:1 nad KPS-em, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku. Warto zauważyć, że aż dwa sety rozegrano na przewagi. W drugim secie 28:26 zwyciężyli zawodnicy trenowani przez Chwastyniaka, natomiast w trzecim secie 34:32 wygrali siatkarze pod opieką trenera Łysiaka. W półfinale BAS Białystok prowadził 2:0 nad gospodarzami. Jednak drużyna kierowana przez trenera Masnego przejęła inicjatywę w drugiej części meczu i awansowała do finału.

Sobota była dniem medali i przy okazji dniem czterosetowych pojedynków. BAS prowadził 2:0, ale stracił trzeci set do 16. Mimo to, białostoczanie nie pozwolili rywalom na długotrwałe przejęcie kontroli nad meczem i zakończyli go zwycięsko w czwartej partii. Finał charakteryzował się zaciętą walką, ale ostatecznie to siatkarze trenowani przez Chwastyniaka byli skuteczniejsi w kluczowych momentach i mogli cieszyć się z triumfu na całym turnieju.