Podziękowania dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo za odzyskanie utraconych przedmiotów

Do Komendy Komisariatu Policji mieszczącego się na terenie bydgoskiego Szwederowa, wpłynęło list z podziękowaniami od osoby poszkodowanej, która została pozbawiona telefonu komórkowego oraz karty do bankomatu. Dzięki intensywnej pracy policjantów, udało się odnaleźć i zwrócić pokrzywdzonemu utracone dobra, a sprawca kradzieży usłyszał sześć zarzutów prawnych związanych ze swoim przestępstwem.

Kiedy w połowie maja tego roku, mundurowi zostali poinformowani o incydencie polegającym na kradzieży aparatu telefonicznego razem z etui, wewnątrz którego znajdowała się płatnicza karta bankowa, natychmiast wkroczyli do akcji. W wyniku śledztwa ustalono, że złodziej kilka razy skorzystał z skradzionej karty dokonując transakcji w wielu punktach handlowych w Bydgoszczy.

Prace śledcze funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego działającego w ramach struktury Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, ich dogłębne analizy, jak również wielogodzinne przeglądanie materiałów z monitoringu, doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa.

W ciągu ostatniego tygodnia, funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono sześć zarzutów. Pierwszy z nich dotyczył przywłaszczenia telefonu komórkowego wraz z kartą bankową, natomiast pięć pozostałych odnosiło się do kradzieży z włamaniem na konto bankowe i nieautoryzowanej obsługi skradzionej karty.

Z wdzięczności za profesjonalizm i efektywną pomoc, poszkodowany adresował do Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo list z podziękowaniami. W liście tym szczególnie podkreślił zaangażowanie sierżanta Jacka Wesołowskiego, który prowadził śledztwo oraz innych policjantów, którzy przyczynili się do pozytywnego rozwiązania tej sprawy.