Testy autobusu Solaris Urbino 12 Mild Hybrid na bydgoskich trasach MZK

Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) w Bydgoszczy od 20 do 26 czerwca przeprowadzą testy niskoemisyjnego autobusu Solaris Urbino 12 Mild Hybrid. Autobus ten zostanie poddany próbie na liniach autobusowych o numerach 74 oraz 82.

Solaris Urbino 12 Mild Hybrid, który będzie poddany testom, to innowacyjna „hybryda”. Wyposażono go nie tylko w silnik spalinowy, ale także w dodatkowy silnik elektryczny. Ten ostatni pełni funkcję prądnicy podczas hamowania, generując energię elektryczną i gromadząc ją w akumulatorach. Zmagazynowana energia jest następnie wykorzystywana do napędzania pojazdu, co zdecydowanie redukuje zużycie paliwa.

Autobus, który zostanie poddany testom, jest dwunastometrowym, w pełni niskopodłogowym modelem z dwoma parami drzwi. Jego pojemność wynosi 86 pasażerów, a liczba miejsc siedzących to 30.

Pojazd został wyposażony w system monitoringu w postaci kamer i monitorów rozmieszczonych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Dodatkowo posiada system obserwacji „martwego pola”, co z pewnością zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Testowany autobus będzie kursował na wyżej wymienionych liniach od 20 do 26 czerwca. Warto jednak pamiętać, że wewnątrz pojazdu nie będzie możliwości zakupu biletów za pomocą karty kredytowej. Pasażerowie muszą więc zaopatrzyć się w tradycyjne bilety papierowe, ponieważ na pokładzie znajdują się kasowniki starego typu.