Policjant z Bydgoszczy, który użył paralizatora podczas interwencji, podlega śledztwu

Na początku bieżącego roku, dokładnie 21 kwietnia, doszło do sytuacji, w której funkcjonariusz policji w trakcie interwencji w Bydgoszczy posłużył się paralizatorem. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który prezentował agresywne zachowanie. W wyniku tego incydentu, cała sprawa została skierowana do prokuratury okręgowej w Bydgoszczy.

Jednakże, ostatecznie dochodzenie ws. przekroczenia uprawnień przez policjanta nie będzie prowadzone przez bydgoską prokuraturę. Całą sprawą ma się zająć jednostka rejonowa mieszcząca się w Człuchowie, która przejmie nad nią kontrolę.

Co więcej, w związku z kontrowersyjnymi działaniami stróża prawa z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, lokalna komenda postanowiła przeprowadzić wewnętrzne postępowanie wyjaśniające oraz dyscyplinarne. Zebrane dowody i przeprowadzone analizy pozwoliły na stwierdzenie, że doszło do „naruszenia procedur” ze strony funkcjonariusza. Takie działanie stanowi poważne przekroczenie obowiązujących zasad i norm, a także może prowadzić do odpowiedzialności karnej.