Powiew młodości na torach: Wiktor Przyjemski, triumfator sezonu 2023

Podczas sezonu żużlowego 2023, Wiktor Przyjemski, wówczas zyskał status najbardziej efektywnego zawodnika I ligi żużlowej. Po zakończeniu rywalizacji, młody talent zamienił barwy klubowe Abramczyk Polonia Bydgoszcz na drużynę Platinum Motor Lublin – aktualnych mistrzów Polski.

Błyskotliwe występy Przyjemskiego podczas minionego sezonu przyniosły mu oszałamiającą średnią biegopunktową 2,500. To właśnie te wyniki sprawiły, że zyskał miano najwydajniejszego zawodnika I ligi. Niestety dla Abramczyk Polonia Bydgoszcz, półfinał z ROW-em Rybnik nie zakończył się sukcesem. Właśnie po tym spotkaniu, 18-letni zawodnik po raz ostatni u boku bydgoskiego klubu stanął przed swoimi kibicami, ogłaszając decyzję o transferze do PGE Ekstraligi.

Przyjemski udzielił wywiadu oficjalnemu kanałowi Speedway Ekstraligi, gdzie opowiedział o swoim przejściu z Bydgoszczy do Lublina. Mimo że pożegnanie z Polonią nie było dla niego łatwe, zdaje sobie sprawę, że aby rozwijać swoje umiejętności, musi rywalizować z najlepszymi. Wyraził nadzieję, że decyzja o zmianie klubu była słuszna i w Lublinie spotka go równie serdeczne przyjęcie, jakie zaznał w Bydgoszczy.