Prace wodociągowe wprowadzają zamieszanie w komunikacji miejskiej Bydgoszczy

Z dniem 1 sierpnia, działania w obszarze komunikacji miejskiej w Bydgoszczy uległy modyfikacjom. Powodem było zaplanowanie prac związanych z siecią wodociągową na ulicach Gajowej i alei Powstańców Wielkopolskich. Pomimo wyznaczonych tras objazdowych, pierwszego dnia zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak i autobusów miejskich mieli trudności z odnalezieniem się na zmienionych trasach.

Linie autobusowe 55, 71, 77 oraz 33N zostały przekierowane na objazdy prowadzące przez ulice Bałtycką, Curie Skłodowskiej oraz Wyszyńskiego. W związku z tym przystanki Powstańców Wlkp./Wyszyńskiego (przy SM „Zjednoczeni”), Głowackiego/Gajowa oraz Głowackiego/Bałtycka zostały czasowo wyłączone z użytku. Miejscowe organy, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, informowały o tych utrudnieniach na swojej stronie internetowej, jednak wiadomość ta nie dotarła do wszystkich zainteresowanych.

Jeden z pasażerów podzielił się swoją historią z wtorkowego popołudnia – około godziny 16 jechał on na pokładzie autobusu linii 71 w kierunku Morskiej. Jak twierdzi, kierowca zapomniał o tymczasowej zmianie trasy i podjechał do przystanku na Powstańców Wielkopolskich przed skrzyżowaniem z Gajową. Dalej droga była zablokowana, więc musiał zawrócić co nie było łatwe zadanie, szczególnie że kierował przegubowym autobusem a dodatkowo w pobliżu zaparkowane były samochody. Po około 10 minutach i kilku manewrach wykonanych na chodniku, udało mu się wrócić na właściwą trasę objazdu.