Problemy ze wzrokiem? Zobacz, gdzie najszybciej otrzymasz pomoc!

Coraz większe problemy z ostrością wzroku, częste bóle głowy, czy piekące i podrażnione oczy to dolegliwości, których nie należy lekceważyć. Nieleczone schorzenia oczu prowadzą do pogorszenia komfortu życia, a w skrajnych przypadkach powodują ślepotę. Czy wiesz gdzie się zgłosić, kiedy Twój wzrok zaczyna szwankować?

Optometrysta – specjalista, który szybko zdiagnozuje wadę wzroku

Kiedy zauważymy, że coraz gorzej dostrzegamy obiekty w oddali lub zaczynamy mieć problemy z przeczytaniem drobnej czcionki, powinniśmy skierować swoje kroki do optometrysty. Ten specjalista pracuje na nowoczesnych maszynach, które sprawiają, że badanie jest szybkie i komfortowe. Dzięki swojej fachowej wiedzy optometrysta dokładnie ustali naszą wadę wzroku, określi jej stopień zaawansowania, dopasuje odpowiednie soczewki oraz przepisze receptę na okulary korekcyjne. Wspomniany specjalista często przyjmuje pacjentów w salonie optycznym – to niezwykle wygodne, ponieważ klient zaraz po badaniu może przystąpić do poszukiwań swoich nowych okularów. Decydując się na spotkanie u optyka w Bydgoszczy, możemy liczyć na szybkie terminy badania, skuteczne rozpoznanie i fachową pomoc.

Okulista – gdy problem jest poważny

Niestety, opinia optometrysty czasem okazuje się niewystarczająca. Jeśli z naszym wzrokiem dzieje się coś naprawdę niepokojącego, to należy zgłosić się do okulisty. Tylko lekarz może zdiagnozować choroby oczu oraz wdrażać odpowiednie leczenie. Jeśli nagłe pogorszenie wzroku jest przyczyną poważnego schorzenia, to należy podjąć szybkie i zdecydowane działania. Natychmiastowa pomoc okulisty sprawi, że nasz komfort widzenia ulegnie poprawie. Bagatelizowanie problemu wiąże się z licznymi problemami i utrudnionym funkcjonowaniem, a w najgroźniejszych przypadkach może prowadzić do nieodwracalnej ślepoty. 

Okulary korekcyjne, czyli akcesorium, które odmieni Twoją codzienność 

Wielu z nas wzbrania się przed wizytą u optometrysty lub okulisty, ponieważ życie z okularami wydaje nam się nieatrakcyjne. Okazuje się, że takie przekonanie nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości – dzisiaj oprawki są uważane za piękne i modne akcesorium. Miłośnicy stylu coraz częściej sięgają po okulary „zerówki”, które stanowią idealne dopełnienie ich urody. Wiele lat temu okulary nas szpeciły, jednak dzisiaj wszyscy klienci mogą kupić taki model oprawek, który eksponuje korzystne rysy twarzy i dyskretnie zakrywa to, czego nie chcemy pokazywać. Warto pamiętać, że noszenie szkieł wiąże się z diametralną poprawą jakości życia – nareszcie skończą się nasze problemy z mrużeniem powiek, usilnym skupianiem wzroku, bólem głowy, czy zmęczeniem oczu. Czy wiesz, gdzie kupić dobre okulary w Bydgoszczy? Odwiedź jeden z popularnych salonów optycznych KODANO Optyk i zobacz, w których oprawkach wyglądasz najlepiej.

Nie lubisz okularów? Wybierz soczewki kontaktowe!

Chociaż okulary korekcyjne mogą być ładne i wygodne, to pewna część klientów nie może przekonać się do tego praktycznego akcesorium. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie problemu – wystarczy zamienić okulary na soczewki kontaktowe. Taka metoda korekcji jest szczególnie ceniona przez ludzi aktywnych oraz osoby, które ponad wszystko cenią sobie wygodę. Soczewki są praktyczne niezauważalne. Pacjent przyzwyczaja się do nich bardzo szybko i po pewnym czasie praktycznie zapomina o swojej wadzie wzroku. Soczewki kontaktowe mają wiele wersji – niektórzy preferują modele jednodniowe, a inni sięgają po szkła, które można nosić tydzień, a nawet miesiąc

Korekcja wzroku dopasowana do wymagań

Nie potrafisz zdecydować, która metoda korekcji lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Poproś optometrystę o pomoc! Specjalista przedstawi Ci listę zalet i wad wynikających ze stosowania okularów oraz soczewek i pomoże Ci w dokonaniu wyboru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować obie metody naprzemiennie. Wielu ludzi używa okularów w domu oraz sięga po soczewki kontaktowe wtedy, gdy wychodzi do pracy lub na siłownię. Dobór korekcji zależy od Twoich potrzeb, wymagań oraz preferencji, dlatego nie bój się pytać i prosić o radę – lekarz, optometrysta oraz pracownicy salonu optycznego z chęcią rozwieją Twoje wątpliwości.