„ProstaTaHistoria” – spotkania i konsultacje z onkologiem klinicznym w bydgoskim Śródmieściu

W najbliższą sobotę mieszkańcy Bydgoszczy, a zwłaszcza osoby zmagające się z problemem raka prostaty, będą mieli okazję skorzystać z porad onkologa klinicznego. To wszystko za sprawą Fundacji OnkoCafe, która organizuje serię spotkań pod szyldem „ProstaTaHistoria”.

OnkoCafe to fundacja, która od wielu lat prowadzi kampanię „ProstaTaHistoria”. Zauważyła ona, że pacjenci cierpiący na raka prostaty często napotykają problemy z dostępem do specjalistycznej opieki onkologicznej. Aby temu zaradzić, organizuje spotkania z onkologiem klinicznym w różnych miastach Polski.

– W tym roku dojeżdżamy do Waszych miast, aby umożliwić spotkania pacjentów z rakiem prostaty i ich najbliższych z onkologiem. Chcemy pomóc pacjentom lepiej zrozumieć naturę swojej choroby i przedstawić skuteczne metody jej leczenia – mówią przedstawiciele Fundacji.

Kierująca fundacją Anna Kupiecka dodaje, że „indywidualne, bezpłatne konsultacje to doskonała możliwość skonsultowania wyników badań i zasięgnięcia drugiej opinii specjalistycznej, do której każdy pacjent ma prawo. Oprócz rozmów indywidualnych, w każdym z miast, na naszym stoisku pojawią się także edukatorzy, którzy będą tłumaczyć, jaką rolę odgrywa onkolog w procesie diagnozowania i leczenia raka prostaty”.