Radosław Wojtaszek i Alina Kaszlińska triumfują jako Mistrzowie Polski w szachach klasycznych

Radosław Wojtaszek i Alina Kaszlińska, reprezentujący Gwiazdę Bydgoszcz, okazali się niewykonanymi w rywalizacji o miano Mistrza Polski w szachach klasycznych. Te prestiżowe zawody odbyły się w Rzeszowie, gdzie najlepsi gracze z kraju mieli okazję zmierzyć się ze sobą w rywalizacji kołowej. W turniejach uczestniczyło po 10 wybitnych szachistów.

Wojtaszek, mający na swoim koncie pięć triumfów w tej prestiżowej imprezie, w tym roku postawił sobie za cel odzyskanie tytułu po rocznej przerwie. Od samego początku 37-letni zawodnik utrzymywał się na czołowych pozycjach. Pozycję lidera stracił jedynie po szóstej rundzie, jednakże posiadał tę samą liczbę punktów co Jan Tomczak.

W decydujących ostatnich trzech rundach, szczególnie ważnych dla końcowego rezultatu, Wojtaszek pokazał swój talent i determinację, wygrywając wszystkie pojedynki. Zdobył 5 zwycięstw i zakończył 4 partie na remis, zdobywając łącznie 7 punktów. Dzięki temu stał się niekwestionowanym mistrzem tej edycji turnieju.

Drugi stopień podium zarezerwowany był dla wspomnianego wcześniej Jana Tomczaka, który zdobył srebrny medal z dorobkiem 5,5 punktu. Brązowy medal przypadł Mateuszowi Bartel, który także zgromadził 5,5 punktu.