52-letni Bydgoszczanin aresztowany za posiadanie ponad 2,3 kg narkotyków

Policjanci z Komisariatu Śródmieście w Bydgoszczy przeprowadzili operację, która doprowadziła do zatrzymania 52-letniego mężczyzny. W trakcie przeszukania jego domu i piwnicy, funkcjonariusze znaleźli i skonfiskowali łącznie ponad 2,3 kg amfetaminy i kryształ 2-CB. Mężczyzna został już oskarżony, a sąd postanowił go tymczasowo aresztować na okres 3 miesięcy. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Początek tej sprawy sięga ustaleń dokonanych przez śródmiejską policję, które sugerowały, że ten 52-letni mieszkaniec Bocianowa w Bydgoszczy mógł być zaangażowany w handel narkotykami.

W celu zweryfikowania tych informacji, w ostatni wtorek o godzinie 9 rano, policja udała się pod adres zamieszkania podejrzanego. Gdy zauważyli go na parkingu przy jednym ze sklepów, poprosili o okazanie dokumentów.

Gdy mężczyzna dowiedział się powodu wizyty funkcjonariuszy, zaczął wykazywać oznaki nerwowości. Niezrażeni tym, policjanci wraz z 52-latkiem udali się do jego mieszkania.

Na miejscu, przy wsparciu detektywów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 6 strunowych torebek z białą substancją, które były ukryte w jednym z kubków w szafce. To jednak był dopiero początek.

Następnie policja przeszukała piwnicę użytkowaną przez podejrzanego. Tam, w skrzynce na narzędzia, odkryli cztery próżniowe worki z tą samą białą substancją oraz dwa z szarym kryształem.