Remont Mostu Fordońskiego w Bydgoszczy: zmiany w ruchu drogowym i ograniczenia prędkości

W najbliższym czasie na bydgoskim Moście Fordońskim będą prowadzone prace remontowe. Kierujący pojazdami powinni przygotować się na poważne zmiany, jak wprowadzenie ruchu wahadłowego oraz ograniczenie prędkości. Wszystko to, z powodu zaplanowanych prace na moście, które organizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

W niedzielę GDDKiA wydała informacje o nadchodzących pracach na Moście Fordońskim w Bydgoszczy. Ogłoszenie to zostało podane do wiadomości publicznej za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie poinformowano: „Jutro rozpoczynamy prace naprawcze nawierzchni mostu Fordońskiego #DK80”.

Zgodnie z planem, zaplanowane prace będą odbywały się w godzinach wieczornych i nocnych, rozpoczynając się o 18:00 i kończąc o 6:00 rano. W wyniku tych działań, kierowcy muszą liczyć się z modyfikacją organizacji ruchu na moście. W wymienionych godzinach, na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podała informacji na temat czasu trwania remontu Mostu Fordońskiego. Ujawniono jednak, jakie prace będą wykonywane – planowane jest położenie nakładek bitumicznych i przeprowadzenie częściowych napraw. Most Fordoński jest kluczową przeprawą przez Wisłę w Bydgoszczy, dlatego zmiany w organizacji ruchu mogą poważnie wpłynąć na komfort jazdy kierowców. Mimo to, pewnym pocieszeniem może być fakt, że prace będą przeprowadzane poza godzinami szczytu, co być może pozwoli uniknąć większych korków.