Remonty w Bydgoszczy nie ustają

Remont starej kamienicy na rogu ul. Generałowie J. Dąbrowski i W. Rogala. Przywraca nie tylko charakterystyczną czerwoną cegłę dachu, ale także jego piękno. Pierwotnie park Wzgórza Dąbrowskiego był dobrze wyremontowany w tej części terenu. Trwa również remont wieży ciśnień.

Kamienica została zbudowana około 1900 roku na planie prostokąta. W elewacji górnej dominuje cegła licowa. Podłoga jest urządzona w nowoczesnym stylu. Warto zwrócić uwagę, że fronton sięga szczytu parteru. Na osi symetrii budynku znajduje się hol wejściowy z zachowanym oryginalnym wyposażeniem. Za usługi te odpowiadają członkowie spółdzielni mieszkaniowej ADM. Obejmują one remont elewacji frontowej. Zakończenie zaplanowano na wiosnę. Remont kosztuje 105 000 zł.

Budynek znajduje się obok budynku dawnego gimnazjum, w którym obecnie mieści się Międzynarodowa Szkoła Podstawowa „Sokrates”. Budynek został wybudowany w 1894 roku w stylu zabytkowym. Z przodu i z tyłu znajdują się dwie symetryczne awangardy. Część dobudowana w 1912 r. posiada elementy sztukatorskie w przeciwieństwie do ceglanej elewacji parteru. W latach 70-tych XX wieku dobudowano mieszkania.