Rozwiązanie problemu nieprawidłowego parkowania przy bydgoskim hotelu

W Bydgoszczy, nielegalne parkowanie przy hotelu usytuowanym na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Dworcowej stanie się rzeczą przeszłości. W związku z planowanym rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania (SPP) w tym tygodniu zamontowane zostaną słupki uniemożliwiające pozostawianie samochodów na chodnikach. Przedstawiciele Bydgoskiego Ruchu Miejskiego poinformowali o tym 23 maja na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Problem złego parkowania był powodem tego, że czasami aż cztery tramwaje musiały stać w miejscu, ponieważ kierowcy blokowali tory. Szymon Róg, radny Prawa i Sprawiedliwości, zwrócił uwagę na tę sprawę w marcu, informując, że zatoczka przeznaczona dla klientów hotelu jest często wykorzystywana przez innych użytkowników drogi.

Radny podkreślił konieczność rozwiązania problemu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów w okolicy torowiska tramwajowego. Zauważył, że takie sytuacje prowadzą do dużych opóźnień w kursowaniu tramwajów. Wprowadzenie słupków ma na celu zabezpieczenie terenu przed dalszymi przypadkami nielegalnego parkowania i ułatwienie funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta.