Rusza Bydgoski Budżet Obywatelski

25 kwietnia rozpocznie się zgłaszanie projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Inwestujemy w ten projekt około 16 milionów złotych. W nowej edycji programu, po konsultacjach z mieszkańcami, zwracamy uwagę na szereg nowych inicjatyw. O najlepszych projektach po raz kolejny w głosowaniu zdecydują bydgoszczanie.

„Program BBO jest najbardziej otwarty na pomysły i oczekiwania mieszkańców, którzy wiedzą najlepiej, jakie zadania należy realizować w pierwszej kolejności i które problemy rozwiązywać. Zmiany w regulaminie BBO zostały wprowadzone na podstawie konsultacji społecznych. W ich ramach mieszkańcy mieli możliwość wypełnienia ankiety oraz uczestniczenia w spotkaniach z przedstawicielami miasta, oraz Rady ds. Partycypacji Społecznej. Większości osób oraz wielu ekspertom spodobał się   pomysł, aby zadania BBO mogły być realizowane również na terenach niemiejskich. Może to pozytywnie wpłynąć na  frekwencję i zachęcić jeszcze więcej mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów”. – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Odbywały się spotkania towarzyskie m.in. zmiany w ustawie o BBO. Dzięki temu każdy mieszkaniec Bydgoszczy mógł wypełnić ankietę i wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami imigrantów, a także innymi mieszkańcami wsi i Radą Partycypacji Obywatelskiej. Podczas spotkań bydgoszczanie chcieli zezwolić na prowadzenie działalności BBO na terenach pozamiejskich (68%). Toruje również drogę do realizacji zajęć rekreacyjnych w otwartych, dostępnych przestrzeniach współpracy. Członkowie społeczności przedstawili również sugestie dotyczące dalszego rozszerzenia programu konwentu i innych zmian.