Stara kamienica na rogu na rogu ul. gen. J. Dąbrowskiego i W. Rogali jest w trakcie remontu

Nie tylko charakterystyczna czerwona cegła z ostatniego piętra odzyska swój blask. Wcześniej udało się w tej części osiedla odrestaurować park na Wzgórzu Dąbrowskiego. Trwa modernizacja magazynu w wieży ciśnień. Budynek został zbudowany na planie prostokąta. Od początku był przeznaczony jako mieszkania. W elewacji północnej dominuje cegła licowa. Podłogę zdobi boniowanie. Na uwagę zasługują również kolumny rozpięte na wysokość pierwszego piętra.

Na osi kondygnacji budynku znajduje się otwór drzwiowy, w którym zachowała się rama oryginalnych drzwi. Projekt powstał na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej zarządzanej przez ADM. Zakończenie projektu planowane jest na wiosnę. Kosztować będzie około 105 000 zł.

Budynek sąsiaduje z budynkiem dawnego gimnazjum, w którym obecnie działa Międzynarodowa Szkoła Podstawowa „Sokrates”. Budynek został wybudowany w 1894 roku w stylu zabytkowym. W elewacji frontowej i tylnej znajdują się dwa symetryczne ryzality. Dobudowana w 1912 r. część ma elewację tynkowaną, w odróżnieniu od ceglanej na najniższej kondygnacji. W latach 70-tych XX wieku budynek rozbudowano m.in. o salę gimnastyczną.