Turniej tenisa stołowego "Ping pong w mundurze i bez munduru" w Szkole Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy

Na zaproszenie kierownictwa Szkoły Podstawowej nr 10, zlokalizowanej na Śląskiej 7 w Bydgoszczy, delegacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie miała przyjemność uczestniczyć w towarzyskim turnieju tenisa stołowego pod hasłem „Ping pong w mundurze i bez munduru”. Zarówno policjanci jak i uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem w rywalizację. Tym razem to reprezentacja szkoły mogła cieszyć się tytułem zwycięzców. Była to także świetna sposobność do promocji zawodu służby policyjnej wśród młodszych pokoleń.

W piątek, 1 marca 2024 roku, grupa funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie spędziła poranek pełen sportowego ducha. Wszystko to za sprawą dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, która postanowiła zacieśnić więzi między placówką a komisariatem, organizując towarzyski turniej tenisa stołowego. Z ramienia Komisariatu, drużynę prowadził Komendant podkomisarz Krzysztof Chrapkowski. W drużynie szkoły natomiast, funkcję lidera pełniła pani Wioletta Majchrzak, zastępująca dyrektora placówki.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor szkoły, pan Waldemar Parszyk, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych w imieniu organizatorów. Później nadszedł czas na przedstawianie obu drużyn i krótki trening przed startem rywalizacji. Turniej toczył się w formule „każdy z każdym”. Uczestnicy mieli do dyspozycji pięć profesjonalnych stołów do gry oraz zestaw rakietek. Sędziowanie zawodów powierzono wybranym uczniom szkoły, którzy posiadali już doświadczenie zarówno w grze, jak i w sędziowaniu meczów ping ponga. Po emocjonującej i niezwykle zaciętej walce, która dostarczyła uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń, nastąpiło wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie. Tym razem lepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 10.