Ulepszenia miejskie: 18 nowoczesnych ławek wkrótce pojawi się w strategicznych lokalizacjach

Planowane jest w najbliższym czasie ustawienie 18 nowych ławek w strategicznych punktach miasta, z naciskiem na tereny bulwarów, które cieszą się szczególną popularnością wśród spacerowiczów.

Władze miasta są obecnie na etapie poszukiwania dostawcy, który dostarczy trzy różne typy ławek. Zaprojektowane one zostały z myślą o umieszczeniu ich głównie w centrum miasta, a konkretnie na ulubionych trasach pieszych spacerów. Na bulwarze, od ulicy Unii Lubelskiej do mostu Królowej Jadwigi, zamontowane zostanie dziewięć ławek. Kolejne trzy znajdą swoje miejsce na terenach zielonych przy ulicy Baczyńskiego, niedaleko skrzyżowania z ulicą Sandomierską na Kapuściskach.

Dodatkowo, planowane jest ustawienie dwóch ławek na skwerze Władysława Dunarowskiego (Błonie), jednej na ulicy Kujawskiej oraz trzech przy ulicy 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

Wszystkie nowo zakupione ławki objęte będą co najmniej roczną gwarancją. Dodatkowo, w toku postępowania przetargowego premiowane będzie zaoferowanie dwuletniego okresu gwarancji. Firma, która ostatecznie zostanie wyłoniona do wykonania zamówienia, będzie miała do dyspozycji miesiąc na dostarczenie i instalację ławek w wyznaczonych miejscach. Oznacza to, że nowe ławki powinny być gotowe do użytku publicznego najpóźniej do połowy lipca.