Wakacyjne animacje dla dzieci w Bydgoszczy: Objazdowy Dom Kultury

Od lipca w Bydgoszczy działa Objazdowy Dom Kultury – to seria wakacyjnych animacji dla dzieci, które odbywają się na terenie lokalnych placów zabaw. Ta inicjatywa została sfinansowana dzięki głosom mieszkańców Bydgoszczy, którzy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali się wspierać tę formę rozrywki dla najmłodszych. W ten sposób planowano przeprowadzić dziewięć czwartkowych spotkań na różnych osiedlach miasta, które miały miejsce w ciągu letnich wakacji.

10 sierpnia miejsce takiego spotkania było osiedle Wyżyny. Skwerek imienia Krzyżanowskiego-Wilka, znajdujący się obok tężni, stał się placem gier i zabaw dla dzieci. To właśnie tam odbyło się jedno z wydarzeń zorganizowanych przez Objazdowy Dom Kultury, projekt dofinansowany z Budżetu Obywatelskiego Bydgoszczy.

Decyzja o takiej formie spędzania czasu była podyktowana głosami mieszkańców miasta. Uznali oni bowiem, że brakuje organizowanych imprez letnich dla dzieci na poszczególnych osiedlach. Wynikiem tego społecznego głosowania było zaplanowanie dziewięciu spotkań animatorów z dziećmi (rozpoczęcie miało miejsce na początku lipca na Górzyskowie, a ostatnie spotkanie odbyło się ostatniego dnia sierpnia na Osowej Górze). Podczas tych wydarzeń oferowane były różne atrakcje, takie jak malowanie twarzy, zabawy z bańkami mydlanymi czy też różnego rodzaju animacje.

Pomysłodawcy i organizatorzy Objazdowego Domu Kultury postanowili nawet zwiększyć liczbę osób przeprowadzających zabawy, mając nadzieję, że to pomoże ograniczyć kolejki do malowania buziek. Co więcej, cały program zabaw był tym razem skoncentrowany wokół motywu „Pippi i Piraci”. Organizatorzy są wdzięczni za wszystkie oddane głosy i zachęcają do udziału w kolejnym głosowaniu BBO.