Wielka rywalizacja sportowa: niedzielne zawody triathlonowe i quadrathlonowe

Niedziela, 9 lipca, to dzień, w którym zawodnicy zgromadzili się na starcie, aby zmierzyć się w dwóch konkurencjach: 1/8 triathlonu oraz ekstremalnym 1/2 triathlonie. Uczestnicy musieli wykazać się wytrzymałością na trzech dystansach: 475 metrów pływając, 19 kilometrów jadąc rowerem i pokonując biegiem 5,5 kilometra. Nie mniej wymagające okazało się zadanie dla tych, którzy zdecydowali się na półdystans triathlonu – zapewnienie sprawności fizycznej podczas pływania na 1900 metrów, jazdy na rowerze przez 90 kilometrów i biegu na 22 kilometry.

Na najtrudniejszym dystansie, Jacek Krawczyk zdołał przebić konkurencję, ukończając całą trasę w czasie 3 godzin, 44 minut i 4 sekundy. Tego samego dnia odbyły się także emocjonujące rywalizacje sztafetowe.

Jednak to nie koniec sportowych atrakcji tego dnia. W programie znalazła się także rywalizacja w quadrathlonie. Oprócz standardowych dla triathlonu konkurencji – pływania, jazdy na rowerze i biegu – zawodnicy musieli także spróbować swoich sił w kajakarstwie.

W ramach bydgoskiej imprezy zorganizowano również mistrzostwa Polski w triathlonie dla specjalnych grup zawodowych. Lekarze, prawnicy i policjanci mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną i rywalizować w tej cieszącej się coraz większą popularnością dyscyplinie sportowej.