Zmiany w ruchu miejskim związane z nadchodzącym Enea Bydgoszcz Triathlon

W najbliższym czasie, konkretnie przelotnie przez dwa najbliższe dni, mieszkańcy Bydgoszczy będą musieli dostosować się do pewnych zmian w układzie komunikacji miejskiej oraz organizacji ruchu drogowego. Powodem tych krótkotrwałych perturbacji jest nadchodząca sportowa impreza – Enea Bydgoszcz Triathlon, która odbędzie się w najbliższy weekend.

Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. W poprzednim roku impreza ta zgromadziła niemal 4 tysiące startujących zawodników, co świadczy o jej rosnącej popularności.

Organizacja tak dużego wydarzenia sportowego niesie ze sobą szereg wyzwań nie tylko dla samych organizatorów czy zawodników. Również kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą dostosować się do tymczasowych zmian. W porównaniu do sytuacji, kiedy zamknięta jest ulica Gdańska i trwają prace budowlane pomiędzy ulicami Fordońską a Toruńską, utrudnienia w ruchu spowodowane przez zawody potrwają krótko – zaledwie dwa dni, od 8 do 9 lipca.