Piłkarska kariera Dawida Zaborowskiego – nowy rozdział w Chemiku Moderatorze Bydgoszcz

Dawid Zaborowski, młody 24-letni piłkarz, stał się nowym zawodnikiem drużyny Chemika Moderatora Bydgoszcz. Decyzję o dołączeniu do klubu podjął i sfinalizował poprzez podpisanie kontraktu w środę.

Zaborowski posiada elastyczne umiejętności na boisku. Może skutecznie grać zarówno na pozycji pomocnika na skrzydle, jak i obronić bok obrony. Początki jego kariery sportowej związane są z Unią Wąbrzeźno, gdzie jako chłopiec doskonalił swoje umiejętności. Jako siedemnastolatek przeniósł się do MUKS CWZS Bydgoszcz. Sezon piłkarski 2018/2019 spędził w Unii Solec Kujawski, a następnie przez dwa lata reprezentował Pomorzanina Toruń. Dzięki swoim zdobyczom i wkładzie w grę, zespół ten zdołał awansować do III ligi. Tam Zaborowski zagrał w 26 meczach, zdobywając 3 gole.

W ciągu dwóch następnych sezonów, nasz zawodnik dzielił swój czas między grą w III-ligowej Unii Janikowo a walczącą o awans do III ligi Włocłavią. Podczas ostatniego sezonu pokazał swój talent na boisku, biorąc udział w 13 meczach Unii oraz 12 meczach we Włocławii.

Decyzją podjętą w środę, Dawid Zaborowski został oficjalnie zawodnikiem Chemika Moderatora Bydgoszcz, stając się drugim piłkarzem, który dołączył do tej drużyny w tym letnim okresie transferowym. Pierwszym piłkarzem, który przyłączył się do drużyny był napastnik Łukasz Pikalski.

Teraz, gdy struktura drużyny Chemika jest już ukształtowana, piłkarze poznali również plan gier na nadchodzący sezon. Pierwszy mecz rozegrają już 5 sierpnia przeciwko Pomorzaninowi Toruń, a tydzień później zmierzą się na własnym boisku z Lechem Rypin.