Był poszukiwany przez sąd. Wpadł podczas kradzieży

Zbieg wydarzeń z ostatniego weekendu doprowadził do aresztowania 39-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Incydent rozpoczął się od kradzieży dokonanej przez niego w sklepie w miejscowości Osielsko.

W sobotę, 11 listopada, tuż po godzinie 10:00, właściciel jednego ze sklepów w Osielsku zgłosił kradzież. Mężczyzna, którego tożsamość nie była jeszcze znana, nieskrępowanie opuścił sklep zabierając ze sobą różne artykuły spożywcze i alkoholowe bez płacenia za nie. Zaskakująco, postanowił powrócić do sklepu po zaledwie godzinie, tym razem mając na celu kradzież większej wartości dóbr – w tym artykułów elektronicznych. Próbował przekroczyć linię kas bez uiszczania opłaty, ale jego plany zostały pokrzyżowane.

Jego nieszczęśliwe działania zostały zauważone przez czujnego ochroniarza sklepu, który jak najszybciej wezwał służby. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z bydgoskiego Śródmieścia. Po sprawdzeniu danych mężczyzny, wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Mieszkaniec powiatu świeckiego nie uniknie teraz konsekwencji swoich czynów.