Trzy samochody osobowe uczestnikami kolizji na skrzyżowaniu Akademickiej i Igrzyskowej w Bydgoszczy

Incydent z udziałem trzech pojazdów osobowych miał miejsce w Bydgoszczy we wtorek, 14 listopada. Do zdarzenia doszło na styku ulic Akademickiej i Igrzyskowej. Jeden z samochodów znalazł się na torowisku po kolizji, co wiązało się z chwilowymi perturbacjami w ruchu tramwajowym. O godzinie 11:42 przyjęto zgłoszenie od strażaków działających na terenie miasta.

Według relacji mł. asp. Oskara Bąka, reprezentującego Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Igrzyskowej doszło do stłuczki trzech samochodów osobowych. W celu zarządzania interwencją na miejscu pojawili się dowódca operacyjny oraz trzy ekipy strażaków.

Na miejscu kolizji obecni byli również funkcjonariusze policji i grupa medyczna gwarantująca pomoc ratunkową. Z pierwszych informacji wynikało, że jedna z poszkodowanych kobiet skarżyła się na ból klatki piersiowej – podaje mł. asp. Oskar Bąk. W jednym z pojazdów drzwi były zablokowane, co wymagało użycia specjalistycznego sprzętu do uwolnienia mężczyzny znajdującego się wewnątrz samochodu.

Kolizja wpłynęła na ruch tramwajowy – linie 3, 5, 7 i 10 jadące z centrum Bydgoszczy zostały przekierowane do pętli Przylesie. Z Łoskonia kierowane były natomiast do pętli Niepodległości. Jak ustalono, ruch tramwajowy został ostatecznie przywrócony.