Dalsze prace konserwatorskie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Wilczaku i odnowa kamienic w tej samej dzielnicy

Obecnie trwają dalsze etapy prac związanych z konserwacją polichromii na stropie kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, który znajduje się na Wilczaku, jednej z bydgoskich dzielnic. Ta świątynia jest reprezentantem stylu neogotyckiego, który miał swoje zwieńczenie w architekturze Bydgoszczy.

W tej samej dzielnicy, czyli na Wilczaku, trwa równolegle proces remontu kilku kamienic, co dodatkowo podkreśla dynamiczne prace renowacyjne prowadzone w tym obszarze miasta.

Ismar Hermann to znany architekt, który w 1904 roku zaprojektował kościół na ulicy Nakielskiej. Budowę głównej części obiektu zakończono zgodnie z planem rok później, czyli w 1905 roku. Prace wykończeniowe oraz wyposażanie wnętrza świątyni kontynuowano jednak aż do 1906 roku. Podkreślić należy, że wszystko to działo się w czasach, gdy Wilczak był tylko przedmieściem położonym poza granicami Bydgoszczy.

Kościół, wzniesiony w popularnym w tamtych czasach stylu neogotyckim, służył niemieckiej gminie należącej do kościoła ewangelicko-unijnego aż do roku 1945. Ten styl architektoniczny był charakterystyczny dla sakralnej architektury Niemiec z tamtego okresu.