Kradzież sprzętu do paintballa – 43-latkowi z Bydgoszczy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności

W Bydgoszczy, 43-letni mężczyzna jest zagrożony karą do 15 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo, które na nim ciąży to dwukrotne włamanie się do komórki mieszkańca jednego z bloków, skąd zabrał wkrętarkę akumulatorową oraz zestaw do gry w paintballa. Co więcej, mężczyzna działał na tzw. recydywie, co znacznie zwiększa wymiar przewidywanej kary.

Miejscowi śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy doprowadzili do zatrzymania tego mężczyzny. Teraz musi on stawić czoło dwóm zarzutom kradzieży z włamaniem do komórki lokatorskiej, która była częścią klatki schodowej budynku.

Z informacji przekazanych przez sierżant Lidia Kowalska, rzeczniczkę Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, wynika, że pierwsze włamanie miało miejsce w nocy z 8 na 9 listopada. Wówczas sprawca, po sforsowaniu zabezpieczenia wejścia do pomieszczenia, ukradł wkrętarkę akumulatorową wraz z baterią. W kolejnej nocy wrócił na miejsce swojego przestępstwa, by zdobyć więcej łupów. Tym razem postanowił zabrać zestaw do paintballa.

Łączna wartość strat wywołanych przez jego działania wyniosła 1000 złotych. Zgłoszenie o kradzieży złożyła ofiara włamania.

Kiedy funkcjonariusze bydgoskiej komendy miejskiej zajęli się sprawą, szybko doprowadzili do aresztowania 43-letniego podejrzanego. Znalazł się on na jednym z bydgoskich targowisk, na osiedlu Bartodzieje. Okazało się, że mężczyzna ten był już wcześniej znany policji z innych przestępstw.