Łukasz Schreiber i jego obietnice wyborcze: od ożywienia Myślęcinka do wdrożenia Bydgoskiego Bonu Żłobkowego

W ostatnim czasie głośno zrobiło się wokół Łukasza Schreibera, aspirującego do fotela prezydenta Bydgoszczy. Z każdym kolejnym dniem, kandydat ten przedstawia nowe punkty swojego programu wyborczego. W dniu dzisiejszym skoncentrował się on na zagadnieniu rewitalizacji Myślęcinka, wczoraj natomiast, poruszył problematykę przyspieszenia procesu utwardzania gruntówek. W sobotę zaś, prezentował pomysł wprowadzenia Bydgoskiego Bonu Żłobkowego.

W ciągu minionych pięciu dni, Schreiber wraz z komitetem swojej partii, Bydgoska Prawica, zaprezentował siedem kluczowych propozycji programowych. W minioną sobotę postanowił dodać do listy kolejną – Bydgoski Bon Żłobkowy. Jak tłumaczy sam kandydat, ma to być forma wsparcia dla najmłodszych mieszkańców miasta i ich rodziców. Dzięki temu rodzice będą mogli łatwiej harmonizować swoje obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Schreiber jest też przekonany, że inwestowanie w rozwój dzieci już od najmłodszych lat jest kluczowym elementem tworzenia lepszego jutra dla Bydgoszczy.

Bydgoski Bon Żłobkowy ma funkcjonować na zasadzie przyznawania 500 złotych miesięcznie (podczas roku szkolnego) wszystkim rodzicom i opiekunom korzystającym z niepublicznych form opieki nad dziećmi do 3 lat. Warunkiem otrzymania środków będzie posiadanie Karty Bydgoszczanina oraz bycie zatrudnionym (i niekorzystanie z urlopu wychowawczego). Prawo do bonu będzie przysługiwało aż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 lata.