Marika Popowicz i Kinga Gacka będą reprezentować Bydgoszcz w halowych mistrzostwach świata lekkoatletyki w Glasgow

Zawodniczki z Bydgoszczy, Marika Popowicz i Kinga Gacka, mają za sobą wyjątkowo intensywny okres przygotowań do nadchodzących halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w Glasgow. Ta para utalentowanych sportsmenek ma na celu kontynuowanie tradycji bydgoskiej sztafety 4×400 metrów, która przez lata stała się naszym lokalnym symbolem.

Mistrzostwa te są planowane na najbliższy weekend, a obie zawodniczki już znalazły swoje miejsce w składzie polskiej drużyny lekkoatletycznej. Marika Popowicz, reprezentująca klub Zawisza Bydgoszcz, i Kinga Gacka z BKS-u to nie jedyne twarze naszego regionu na tej imprezie sportowej. Norbert Kobielski z MKS Inowrocław, specjalista od skoku wzwyż, również ma zaszczyt reprezentować Polskę podczas tych mistrzostw.

Ogromnym wyzwaniem będzie start w rywalizacji sztafetowej 4×400 metrów. Nie będzie jednak łatwo, zwłaszcza bez wsparcia Igi Baumgart-Witan, która zdobyła dwa medale olimpijskie w Tokio – złoty w sztafecie mieszanej 4×400 metrów i srebrny w żeńskim biegu. Baumgart-Witan, niestety, jest obecnie w procesie powrotu do pełnej formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.