Nad brzegiem Brdy w Bydgoszczy powstaje nowe osiedle – projekt toruńskiej spółki deweloperskiej

Najnowszy projekt mieszkaniowy nad brzegiem rzeki Brdy w Bydgoszczy, zamierza zrealizować toruńska firma deweloperska. Prace budowlane planowane są na terenie położonym pomiędzy rondem Fordońskim a mostem Kazimierza Wielkiego. Inicjatywa ta dołącza do szeregu innych podobnych przedsięwzięć, prowadzonych w tym rejonie przez różnorodne podmioty deweloperskie.

Aura Towers to charakterystyczne wieżowce o biało-grafitowej kolorystyce, które nie tak dawno stanęły niedaleko ronda Fordońskiego. To dzieło firmy JHM Development ze Skierniewic. Teraz, tuż obok nich, swoje osiedle zamierza postawić Grupa Deweloperska Pres z Torunia. Ta zlokalizowana jest na działkach znajdujących się pomiędzy ulicą Fordońską a samym brzegiem Brdy.

W efekcie zabudowa mieszkalna, ciągnąca się wzdłuż brzegu rzeki Brdy, przesunie się jeszcze bardziej na wschód tej części miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie tych inwestycji, teren nabyła również spółka Alstal Dom. Plany tej firmy również zakładają budowę osiedla wielorodzinnego, które znajdować się będzie bliżej mostu Kazimierza Wielkiego.